Balkabağı maskesi ile cildinizi yenileyin

112 Okunma 0 Yorum
Balkabağı maskesi ile cildinizi yenileyin

Balkabağı maskesi ile cildinizi yenileyin

Sağlık için sayısız faydası bulunan balkabağı zamanı geldi. Manav tezgahlarını renklendiren balkabağı, kış aylarında sofralarımızı süslemeye başladı bile. Peki balkabağı ile cildimizi güzelleştirmeye var mısınız? Yediğimizi yüzümüze sürerek güzelleşmek belki de bilinen en eski güzellik formüllerinden bir tanesi. Biz de mineraller ve vitaminler açısından oldukça zengin olan balkabağı ile cildimizi onarmaya ve ışıltı kazandırmaya başlayalım.

Balkabağı maskesi uygulayarak cildimizi ölü hücrelerinden temizleyebilir, cildimizi derinlemesine temizleyebilir ve tazeleyebiliriz. Hazırlaması çok kolay olan balkabağı maskesinin faydaları saymakla bitmiyor. Gelin bu faydaları birlikte inceleyelim.

Balkabağı maskesinin faydaları

Cildin nem kazanmasına yardım eder.
Leke ve yaraların iyileşmesini hızlandırır.
Siyah noktaları yok eder.
Cildi derinlemesine temizler.
Cildin hızlıya yenilenmesini sağlar.
Ölü hücreleri yok eder.
Cildi güneş ışınlarının olumsuz etkilerinden korur.
Sivilce oluşmasını önler.
Yaşlanma etkilerini ortadan kaldırır. Kırışıklık görünümünü azaltır.
Cilt tonunun açılmasına destek olur.

Balkabağı maskesi nasıl hazırlanır?

Malzemeler

1 yemek kaşığı yağsız yoğurt
Yarım çay kaşığı bal
2 yemek kaşığı balkabağı püresi

Hazırlanışı

Balkabağı maskesi uygulamasından önce cildinizi temizleyin. Balkabağı püresi, bal ve yoğurdu cam bir kase içerisinde karıştırın. Karışımı temizlediğiniz cildinize göz çevresi hariç sürün. 15 dakika kadar bekleyin. Bekleme süresinin ardından cildinizi ılık su ile temizleyin. Balkabağı maskesini kullananlar maskenin ilk uygulama sonrasında bile etkisini gösterdiğini ifade ediyorlar. Siz de düzenli olarak balkabağı maskesi uygulayarak olumlu etkilerden faydalanabilirsiniz.

0 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up