Bigudi nasıl kullanılır?

170 Okunma 0 Yorum
Bigudi nasıl kullanılır?

Bigudi nasıl kullanılır?

Saçları kıvırcık ya da dalgalı yapmak isteyenler için belkide kullanılan en eski yöntemlerin başında gelen bigudi ile saç sarmak, biraz zahmetli görünse de saça en az zarar veren saç şekillendirme yöntemidir. Bigudi ile saç nasıl sarılır? Bigudi ne zaman açılmalıdır? Bigudi saçtan nasıl çıkartılır? sorularının tüm yanıtı sevincarslanturk.com’da …

Saçlarınızı kıvırcık ya da dalgalı yapmak istiyorsunuz ve ısılı işlemlerden kaçınıyorsanız bigudi ile saç sarmak sizin için öncelikli yöntem olmalıdır. Bigudi kullanmaya karar verdiğinizde önce bigudi çeşitlerinden sizin için en uygun olanı seçmeniz gerekmekte. Isıtmalı bigudi, içi su dolu bigudi, cırt cırtlı bigudi, sünger bigudi, sosis bigudi gibi çeşitlerin yanında evde kendi bigudinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bunların arasında en çok kullanılan yöntem saçları kağıt ile sarmak ya da pipetle kıvırcık saç yapmaktır.

Bigudi kullanmanın faydaları nelerdir?

*Saça zarar vermezler.
*Saçı şekillendirmek için ısı kullanmaya gerek kalmaz.
*Farklı boyutlarda bigudi olduğu için saça istenilen yoğunlukta dalga ya da kıvırcıklık verilebilir.
*Her yere taşıyabilirsiniz. Seyahat sırasında yanınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz.
*Ekonomiktir.
*Kullanımı kolaydır.

Bigudi ile saç nasıl sarılır?

*Bigudi kullanmadan önce saçlarınızı iyice tarayın.
*Bigudi kullanmadan önce saçlarınızın hafif nemli olmasına dikkat edin. Nemli saça bigudi kullanırsanız saçınız çok daha kolay şekil alır ve dayanıklı dalgalar elde edersiniz.
*Saçınızı sarmadan önce saçı daha parlak göstermek, bigudinin verebileceği zarardan korumak ve saç bakımı yapmak için bir saç serumu kullanın. Az miktarda kullanmaya özen gösterin ve son olarak saçınızı bir kez daha tarayın.
*Saçı bölümlere ayırın.
*Saçı bölümlere ayırmadan önce nasıl bir dalga istediğinize karar verin. İri dalgalar istiyorsanız geniş bigudiler kullanmanız, kıvırcık istiyorsanız ince bigudiler kullanmanız önemli. Sık dalgalar ya da kıvırcık istiyorsanız saçınızı ince tutamlar halinde sarmalısınız.
*Saracağınız tutamın genişliği kullandığınız bigudinin genişliğinden daha az olmalıdır.
*Dalgalarınızın daha uzun süre dayanması için her tutamı sararken elinize az miktarda saç spreyi sıkarak saç boylarınıza sürebilirsiniz.
*Saçınızı uçlardan başlayarak içe ya da dışa doğru sarabilirsiniz.

Bigudi ne zaman açılır?

Tüm saçınızı yukarıda belirttiğim şekilde sardınız ve beklemeye başladınız. Bekleme süresini saç cinsinize göre siz belirlemelisiniz. Eğer dalga tutmayan, ince telli ve inatçı bir saç yapınız varsa uzun süre beklemelisiniz. Fön makinesinden yardım alabileceğiniz gibi geceden sarıp o şekilde de uyuyabilirsiniz. En iyi sonuç için her bir bukleye önce sıcak sonra soğuk fön tutmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

0 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up