Cilt lekelerini yok eden maydanoz maskesi

208 Okunma 1 Yorum
Cilt lekelerini yok eden maydanoz maskesi

Cilt lekelerini yok eden maydanoz maskesi

Cilt lekeleri bir çok kadının ortak derdi. Güneş, yanlış kozmetik ürün kullanımı, sıcak ağda, çevresel faktörler gibi etkenler sonucunda meydana gelen cilt lekelerinden kurtulmak için doğal maskeler uygulamanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Böylesi hem cildinize zarar vermez hem de ekonomiktir.

Cilt lekeleri ve sivilce izlerini gidermek için doğanın mucizevi besinlerinden biri olan maydanozdan faydalanabilirsiniz. Maydanozun renk eşitleyici ve leke açıcı özelliği cilt problemleriniz için oldukça faydalı olacaktır. Aydınlatıcı özelliğe sahip olan ve leke açıcı özelliğe sahip kremlerin içeriğinde kullanılan maydanozu ev ortamınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. içeriğinde hücre yenilemeye yardımcı C vitaminini bolca barındıran maydanoz, daha sıkı bir cilt için mutlaka kullanmalısınız. Evde hazırlanan leke açıcı maske tarifini aşağıda bulabilirsiniz.

Cilt lekelerine karşı maydanoz maskesi

Malzemeler
1 demet taze maydanoz
1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu
2 çay kaşığı bal

Hazırlanışı
İyice yıkayıp temizlediğiniz maydanozları sırf bu amaçla kullanacağınız bir havanda iyice dövün. Ezilen maydanozları bir kaseye alın ve içerisine limon suyu ile balı ilave ederek iyice karıştırın. Hazırladığınız maskeyi temizlenmiş olan yüzünüze sürün. Bu aşamada göz çevrenize sürmekten kaçının. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile iyice yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

1 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up