Çorap kirleri doğal yolla nasıl çıkar?

113 Okunma 0 Yorum
Çorap kirleri doğal yolla nasıl çıkar?

Çorap kirleri doğal yolla nasıl çıkar?

Belki de en çok kullandığımız bu nedenle en çabuk eskiyen ve çok sık kirlenen eşyalarımızın başında çoraplarımız gelir. Sürekli olarak ayakkabının içerisinde duran ya da yer ile temas eden çoraplar hızla kirlenir ve ağır lekeler çoraplarımızın içerisinde kolaylıkla nüfuz ederler. Peki çorap kiri nasıl çıkar? Çorap lekelerini çıkarmak aslında birazdan size bahsedeceğim doğal yöntem ile çok basit.

Ayakkabının içerisinde inatçı lekeler ile tanışan çorapları, çevreye zarar vermeyen ve ağır kimyasallar içermeyen bir yöntem ile tertemiz yapmak mümkün. İhtiyacınız olan tek şey biraz su ve mucize beyaz sirke. Beyaz sirke ile çorap kirleri ve inatçı lekelere veda edebilirsiniz.

Beyaz sirke ile lekeler nasıl geçer?

Son zamanların mucizesi beyaz sirke ile çamaşır lekelerinden kurtulmak aslında çok kolay. Giysileri beyaz sirke ile yıkamak, çevre dostu doğal yöntemlerle ev temizliği yapmayı tercih edenlerin sık sık kullandığı bir yöntemdir. Beyaz sirke lekeleri çıkartır ve kötü kokuları yok eder. Ayrıca yumuşatıcı etkisi vardır. Beyaz sirkeyi yumuşatıcı olarak kullanabilirsiniz.

Malzemeler
1 su bardağı beyaz sirke
Yarım litre su

Çoraplarınızı yıkamadan önce içerisine beyaz sirke attığınız su içerisinde 40 dakika kadar bekletin. Bekleme süresinin ardından çorapları hafifçe çitileyin ve çamaşır makinesinde yıkayın.

0 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up