Duştan sonra saçlarım kurumuyor ne yapmalıyım?

201 Okunma 0 Yorum
Duştan sonra saçlarım kurumuyor ne yapmalıyım?

Duştan sonra saçlarım kurumuyor ne yapmalıyım?

Herkese merhaba,
Başlıkta da belirttiğim gibi sizde ‘yıkadıktan sonra saçlarım kurumuyor‘ diyenlerdenseniz saçlarınızın acil bir bakım planına ihtiyacı var demektir. Banyodan sonra bir türlü kurumayan, saç kurutma makinesi kullansanız bile kurutmakta zorlandığınız saçlarınız varsa saçlarınız aşırı işleme maruz kalmış ve yanmıştır. Fön, boya, renk açıcı ya da düzleştirici kimyasallar gibi ağır işlemlerden yorulan ve yanan saçı kurtarmak için ne yapılır? Bu yazımda sizlere yanan saçı kurtarmak için doğal çözümlerden bahsedeceğim.

Kestirin
Yanmış saçı kurtarmanın en hızlı yollarından biri saçın hasarlı bölgesinden acilen kurtulmaktır. Yanan saçtan saçların uçlarından kestirerek zaman içerisinde kurtulabilirsiniz.

Doğal saç maskeleri yapın
Doğal malzemelerle hazırlanan saç bakım maskeleri, yanan saçların onarılmasında düşündüğünüzden çok daha fazla etkilidir. Saçınızı onarmak için saçınızın uzunluğu ile doğru orantılı olacak bir miktar ılık zeytinyağını saçınıza sürebilir ya da hindistancevizi yağı ve yumurta ile hazırlayabileceğiniz maskelerden faydalanabilirsiniz.

Keratin bakımı yapın
Saçın yeniden yapılandırılmasında mucizeler yaratan keratin, sizin saçınızı da en iyi şekilde onaracaktır. Güvendiğiniz bir kuaförde ya da evinizde keratin bakımı yapabilirsiniz. Piyasada evde keratin bakımı yapabileceğiniz güzel ve güvenilir markalar mevcut.

Dinlendirin
Saçınız yandıysa, son zamanlarda saçınızı fazlaca yormuşsunuz demektir. Yanan saçınızı onarmak için saçınızı dinlenmeye almak zorundasınız. En az 3-4 ay kadar saçınızı ısıtıcılardan, boyadan, aşırı kimyasal ürünlerden uzak tutun. Saçınıza yeniden yapılanması için zaman tanıyın.

0 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up