Evde keratin bakımı nasıl yapılır?

332 Okunma 0 Yorum
Evde keratin bakımı nasıl yapılır?

Evde keratin bakımı nasıl yapılır?

Saçlarınızın aşırı yıprandığını, yandığını, şekle girmekte zorlandığını ve canlılığını kaybettiğini düşünüyorsanız evde keratin bakımı yapabilirsiniz. Son zamanlarda sık sık karşımıza çıkan evde keratin bakımı yapabileceğiniz ürünleri, güvenilir internet sitelerinden ya da kozmetik marketlerden satın alabilirsiniz.

Lifli bir protein grubu olan keratin tırnak, saç ve kıl yapılarını oluşturur. Buradan da yola çıkarak keratinin bakımlı saçlar için kesinlikle çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Evde keratin yüklemesi nasıl yapılır’ diye merak ediyorsanız tüm detayları sizin için derledim.

Keratin bakımı ne işe yarar?

Saçlarınızı fazla ısılı işleme maruz bırakmak, kimyasal içerikli ürünleri sıklıkla kullanmak, stres, çevresel faktörler gibi sebeplerle saçlarımız yıpranır. Canlılığını kaybeder. Yıpranan saçta keratin miktarı azalmıştır. Keratin saçı yeniden güçlü, canlı ve esnek yapar. Saçınız fazlaca kurumuş ve kopuyorsa, şekil almıyorsa, artık parlamıyorsa mutlaka keratin bakımı yaptırmalısınız.

Keratin bakımı saçı güçlendirir ve dış etkenlere karşı korur. Dökülmeyi durdurur ve eski nemini kazandırır.

Evde keratin bakımı nasıl yapılır?

Evde keratin bakımı yaptırdınız ve hangi ürünü alacağınızı bilemiyor musunuz? Keratin bakım ürünü almadan önce mutlaka internet üzerinden ürünlerin içeriğini inceleyin ve doğal olmasına, içeriğinde silikon olmamasına dikkat edin.

İhtiyacınız olan keratin maskesini aldınız. Şimdi sıra bakım yapmakta. Saçlarınızı arındırma özelliği yüksek ve kaliteli bir şampuan ile yıkayın. Bu işlem saçınızı keratin bakımına hazırlar. Yeterince temizlenmiş saç derisi ve saça keratin daha etkili bir şekilde nüfuz eder. Hafif nemli olan saçınıza keratin ürününü eşit olacak şekilde yedirin ve 20 dakika bekleyin. Bekleme süresinin ardından saçınızı yıkayın ve kurumaya bırakın. Bir süre ısılı işlemlerden uzak durmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Keratin bakımı sonrasında saçlarınızın hem güçlü hem de parlak olduğunu göreceksiniz.

0 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up