Fındık yağının saça faydaları nelerdir?

156 Okunma 0 Yorum
Fındık yağının saça faydaları nelerdir
Fındık yağının saça faydaları nelerdir?

fındık yağının saça faydaları

Saç, cilt ve vücut bakımı için öncelikli olarak doğanın bize sunduğu mucizevi nimetlerden faydalanmamız gerektiğine inanıyorum. Hem doğal hem de ekonomik bakım yapmak doğal yollarla mümkün. Özellikle cilt ve saç güzelliği denilince aklıma hemen soğuk sıkım doğal yağlar gelir. Fındık yağı da sık sık faydalarına başvurduğum doğal yağlardan bir tanesi. Bugün size fındık yağının saça faydaları ile ilgili bilgiler vermek istiyorum. Birçok vitamin ve mineral bakımından zengin olan fındık yağının içeriğinde bulunan E Vitamini, potasyum ve çinko eminim saç bakımı için harika sonuçlar sunacaktır. Gelin birlikte fındık yağının saça faydaları hakkında detayları öğrenelim…

Fındık yağının saça faydaları

*Düzenli uygulandığı zaman saç kıran hastalığının tedavisinde olumlu sonuçlar verir.
*Saç dökülmesini durdurur.
*Saçların çabuk yağlanmasına karşı yağ oranını dengeler.
*Saçların mat görüntüsü ile savaşır. Canlı ve parlak saçlar için fındık yağı kullanılmalıdır.
*Saç tellerini güçlendirir.
*Saç köklerini tedavi eder.
*Yeni saç oluşumunu destekler. fındık yağı yeni saç çıkartır.

Fındık yağı ile yapılan saç maskeleri

Yıpranan saç bakımı, saç kırıkları, saç dökülmesi gibi dertlerin çözümü için fındık yağı ile maskeler hazırlayabilirsiniz. Maske yapabileceğiniz gibi aynı zamanda saçınız için direkt olarak fındık yağı kullanabilir ya da şampuanlarınızın içerisine karıştırabilirsiniz. 400 ml şampuan için 20 ml fındık yağı kullanabilirsiniz.

Fındık yağı ile saç uzatan maske yapımı

Malzemeler
3 tatlı kaşığı fındık yağı
2 yemek kaşığı bal
2 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı
Fındık yağının saça faydaları ilgili özelliklerinden maksimum yararlanmak için harika bir maske tarifi vermek istiyorum. Fındık yağı ve zeytinyağını bir cezve içerisinde hafif bir şekilde ısıtın. El yakmayan bir sıcaklığa ulaştığı zaman içerisine balı ilave edin. Temiz saçınıza hazırladığınız karışımı saç diplerinden uçlarına kadar saçlarınızın her yerine uygulayın. Saçınızı topuz yapın ve bir bone ile örtün. 1 saat kadar bekleyin. Bekleme süresi bittikten sonra saçlarınızı ılık su ile iyice yıkayın ve havlu yardımı ile nemini alın. Kendi halinde kurumaya bırakın.

Yıpranmış saça fındık yağı maskesi

Malzemeler
4 tatlı kaşığı fındık yağı
1 tatlı kaşığı elma sirkesi
1 tatlı kaşığı çörekotu yağı
1 ampul B Vitamini

Hazırlanışı
Tüm malzemeleri bir kase içerisinde karıştırın. Temiz saçınıza saç diplerinden başlayarak uygulayın. Saçınızı topuz yapın ve bir bone ile örtün. 1 saat kadar bekleyin. Bekleme süresinin ardından saçınızı bol ılık su ile temizleyin.

Fındık yağı ile saç uzatan maske tarifi

Saçın hızlı uzamasını sağlayan bir maske daha…

Malzemeler
2 yemek kaşığı fındık yağı
1 tatlı kaşığı badem yağı
1 ampul B vitamini kapsülü

Hazırlanışı
Tüm malzemeleri bir kase içerisinde karıştırın ve saç derinizden başlayarak tüm saçlarınıza sürün. Bone ile saçınızı örtün ve 2 saat kadar bekledikten sonra bol ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada 1 kere uygulayın.

Saç bakımı ile ilgili etkili maskeler arayışı içerisindeyseniz saç kırıkları için serum tarifi konulu yazımı da okuyabilirsiniz. Ayrıca fındık yağı faydaları ile ilgili olarak Youtube üzerinden bir araştırma yapabilirsiniz.

0 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up