Halılarda toplanan saçlar için pratik çözüm

322 Okunma 0 Yorum
Halılarda toplanan saçlar için pratik çözüm

Halılarda toplanan saçlar için pratik çözüm

Saç dökülmesi yaygın yaşanan bir problemdir. Saç dökülmesinin yaşattığı estetik problemin yanında bir de evin temizliği ile ilgili sıkıntı yaratır. Saçınız çok dökülüyor ve halıların üzeri dahil evin her tarafına saçılıyorsa ya da evinizde kedi, köpek gibi tüylü evcil hayvan besliyorsanız halı temizliği biraz zaman alıyordur. Halılarda toplanan saçların temizlenmesi ile ilgili birden fazla pratik çözüm var aslında. Her gün elektrik süpürgesi kullanmak istemeyenler ya da saçlar süpürge ile temizlenmiyor diye düşünenler bu yazımızı dikkatlice uygulayın. Eminim çok işinize yarayacak pratik temizlik yolları ile tanışacaksınız.

Elektrik süpürgesi ile temizlemek
Halılarda toplanan saçları temizlemek için elektrik süpürgesi güzel bir yöntemdir ancak her zaman elektrik süpürgesi açmak istemeyebilirsiniz. Ayrıca saçlarınız sürekli dökülüyorsa her gün elektrik süpürgesi açsanız bile yeterli bir çözüm olmayabilir.

El gırgırı kullanmak
El gırgırı il halılarda toplanan saç ya da tüyleri toplamak pratik ve hızlı bir yöntemdir. En eski yöntemlerden bir tanesi olan el gırgırı ile halı süpürmek halınızda toplanan saçların temizliğinde işinizi kolaylaştıracaktır.

Halı fırçası kullanmak
Halı yıkarken kullanılan halı fırçaları da etkili bir çözüm sunuyor size. Halı fırçası ile saç temizlemek gırgır kullanmaya oranla daha işlevseldir. Gırgırda saçlar dolaşıp sizi zorlayabilir ama işiniz bittikten sonra halı fırçasının temizliği daha kolaydır.

Halı üzerini mop ile temizlemek
Bu yöntem belki en az bilinen ama en etkili olan yöntemdir. Evin halı olmayan bölgelerini temizlediğiniz mop, hafif bir şekilde ıslatılıp halıların üzerinden geçilirse halınızda saç ve tüyden eser kalmaz. ayrıca mop üzerinde bulunan mikrofiber bezin de işlem sonrası temizliği çok kolaydır.

0 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up