Kabaran saçlar için öneriler

168 Okunma 1 Yorum
Kabaran saçlar için öneriler

Kabaran saçlar için öneriler

Kabaran saçlar ile başı dertte olanlar toplanın size anlatacaklarım var. Bir türlü şekle girmeyen, banyodan sonra her teli ayrı yöne bakan, elektriklenen saçlara sahipseniz birazdan size vereceğim öneriler sayesinde kabaran saçlara çözüm bulacaksınız. Asi ve söz dinlemeyen inatçı saçlarınıza patronun kim olduğunu gösterme zamanı…

Sürekli fön çektiriyor, sık sık saç boyuyor ve saçınıza uygun olmayan saç bakım ürünleri kullanıyorsanız saçınız kurumuştur. Kuruyan saçın kabarması kaçınılmazdır. Kabaran saçın en büyük nedeni saçın nemsiz kalmasıdır. Kuruyan saç dış etkenlerle birleştiği zaman kabarmasına karşı önlem almak gerekiyor. Bugün kabaran saçlara çözüm arayanlar için önerilerde bulunmak istiyorum.

Su için

Su içmenin sağlık ve güzelliğimiz için faydaları saymakla bitmez. Bu derece faydalı olan bir eylemin kuruyan saçımıza iyi geleceğini de unutmamak gerek. Saçları içten nemlendirmek istiyorsanız mutlaka su içmeyi unutmayın.

Sirke deyip geçmeyin

Sirke saç tellerini güçlendirir ve Ph değerini dengeler. Bunun için saçınızı iki haftada bir kere sirkeli su ile durulayın.

Isıdan uzak durun

Saçınızın eski nemine kavuşması ve ahenkle dans etmesini istiyorsanız bir süre fön, düzleştirici ve maşa gibi ısılı işlemlere ara verin. Isı kullanmaya mecbur kaldıysanız mutlaka düşük ısı ayarı yapmayı tercih edin.

Yağ mucizesinden faydalanın

Banyo öncesi yağlardan faydalanmak, sonrasında saçlarınızın yumuşak olmasını ve daha kolay şekil almasını sağlar. Bu nedenle banyodan önce saçınıza sıcak yağ uygulayın. Bunun için en güzel tercih zeytinyağ kullanmak olacaktır. Haftada bir kere ılıttığınız zeytinyağını saçınıza sürün ve bekleyebildiğiniz kadar saçınızda bekletip saçlarınızı yıkayın.

1 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up