Kahve ile saç renginizi koyulaştırın

260 Okunma 1 Yorum
Kahve ile saç renginizi koyulaştırın

Kahve ile saç renginizi koyulaştırın

Saç renginizi değiştirmek biraz daha koyu tonlara boyamak istiyor fakat saç boyalarının kimyasal içeriklerinden uzak durmak istiyorsanız birazdan sizlere vereceğim kahve telvesi ile saç boyamak ile ilgili tarif tam sizin için bir tarif.

Evde doğal yöntemlerle saç rengi değiştirmek birçok açıdan avantaj sağlayan bir yöntemdir. Kuaförlere vereceğiniz avuç dolusu para cebinizde kalır, saçlarınızı kimyasal işlemlerden uzak tutarak saçın yanmasından ve yıpranmasından rahatlıkla korunabilirsiniz. Bugün saç tonunda daha koyu renkler elde edeceğiniz bir tarif veriyorum ancak ilerleyen günlerde doğal yöntemlerle saç rengini açmak ile ilgili tarifleri de sizlerle paylaşıyor olacağım.

Saç rengini koyulaştıran kahveli tarif

Malzemeler
1 yemek kaşığı kahve telvesi
2 yemek kaşığı saç kremi
3 damla lavanta yağı

Hazırlanışı
Saç kremi ve kahve telvesini iyice karıştırın. Karışıma lavanta yağını ekleyin. Hazırladığınız karışımı saç boyası sürer gibi saçınızın her yerine eşit dağılacak şekilde sürün. Saçınızı bone ile örtün ve 30 dakika kadar bekleyin. Bekleme süresinin ardından şampuan kullanmadan saçınızı ılık su ile yıkayın.

Bu uygulamadan saçı boyalı olmayanlar daha iyi sonuç alabiliyorlar. Karışımın içerisine bir miktar sarelle eklerseniz saç hem biraz daha koyu hem de daha parlak olur. Bu yöntem kalıcı bir yöntem değil . Saçınızın rengi yaklaşık 2 hafta kadar kalıcı oluyor.

1 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up