Kalıcı Kaş Makyajı Yaptırdım – Pudralama Tekniği

393 Okunma 1 Yorum
Kalıcı Kaş Makyajı Yaptırdım - Pudralama Tekniği

Kalıcı Kaş Makyajı Yaptırdım - Pudralama Tekniği

İfademizi yansıtan, bakışlarımıza anlam katan en önemli unsurlardan biridir kaşlarımız. Yüzümüze anlam katan kaşlarımızın üzerinde yapılan en ufak bir değişiklik bizi rezil de eder, vezirde…

Kaş modası sürekli olarak değişiyor. Eskiden keman gibi, incecik olan kaşlar, günümüzde yerini kalın, gür ve doğal kaşlara bıraktı. Eskilerin ince kaş modasını uygulayanlar ise günümüzde küsmüş, ara ara boşluklarla dolu kaşlarla baş başa kaldı. Ben de bu kaş modası mağdurlarından biriyim. Küsen kaşlarımı kendine getirmek için her yolu denedim. Kaş serumları, sarımsak kürleri ile istediğimi elde edemeyince ise kaş kalemi, geçici kaş dövmesi, kaş farı, kş pomadı her yolu denedim. Bu uygulamalar geçici ve her gün zaman alan uğraşlardı benim için ve acilen kalıcı bir yöntem bulmalıydım. Aklıma ilk gelen kalıcı kaş makyajı yaptırmak oldu. pudralama tekniği ise kalıcılığı daha uzun sürdüğü için ilk tercihim oldu. Bu amaçla uzman bir merkez aramaya giriştim.
Kalıcı Kaş Makyajı Yaptırdım - Pudralama Tekniği
Kaş bu ihmale gelmez ve mutlaka uzman bir el dokunmalı. İhmale gelmez. Daha önce de söylediğim gibi güzelleşmek uğruna sık rastlanan hatalara denek olmamak için ben de uzman bir merkez aradım. Arayışlarım beni Butik Estetik Nişantaşı’na kadar götürdü.

Nişantaşı’nda yakın bir zamanda hizmet vermeye başlayan Butik Estetik, Kübra ve Ezgi Hanımların sahibeliğinde harika işlere imza atıyor. Kübra ve Ezgi Hanım çocukluk arkadaşları. Dostukları çok uzun zamana yayılmış ve birliktelikleri iş ortaklığına dönüşmüş. Aralarındaki güzel ilişki, mekanın her zerresine yayılmış ve bu sıcaklık sizi mekana adım atar atmaz sarıp sarmalıyor. Size de rahatlamak ve güzelleşmek kalıyor. Ne yalan söyleyeyim ben de öyle yaptım 🙂

Verilen hizmetlerin kalitesi haricinde beni etkileyen en önemli detaylardan biri de, işlem öncesinde beni her zaman doğru yönlendirmeleri ve yapılacak işlemler hakkında yerinde ve amacını aşmayan açıklamalar ile beni aydınlatmaları oldu. Hem Kübra Hanımın hem de Ezgi Hanımın alanlarında uzman oldukları ve işlerini sevdikleri çok iyi anlaşılıyor. Sevilen iş ise her zaman başarılı sonuçları getiriyor.

Kalıcı kaş makyajı pudralama tekniğinin kişiden kişiye göre değişse de en fazla 5 yıl ömrü oluyormuş. Kulağıma harika gelen bir süre açıkçası. İşlem öncesinde bir krem ile uyuşturulan kaşlarıma, yüzüme altın orana uygun olacak en doğal şekil verildi ve kalemle çizim yapıldı. Hoş sohbet eşliğinde içilen Türk kahvesinin ardından işlem odasına alındım. Özel bir aletle yapılan işlem az da olsa acı veren bir işlem ama gözünüz korkmasın çok büyük acılar değil bahsettiğim. Minik bir rahatsızlık hissi veriyor.

Pudralama tekniği, cildin en ince tabakasına sık iğne atışları ile gerçekleştirilen ve micro pigmentlerin derinin bira üstünde kaldığı bir işlem. Gölgelendirme işlemi de diyebiliriz. Oldukça doğal duran yöntemlerin başında geliyor. Doğal duran işlemlerden yana olanların mutlaka değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum.

İşlem iki aşamalı. Yukarıda bahsettiğim ilk aşamadan 20 gün sonra rötuş için yine merkezin yolunu tutuyorsunuz. Henüz benim zamanım dolmadığı için ikinci aşamayı başka bir yazıda anlatacağım.

İLK AŞAMADAN SONRA
*4 gün kaşlarınıza su değmeyecek
*Kaşınıza vazelin sürüyorsunuz
*Kaşın işlem gören yerlerinde kabuk tutabiliyor.
*Bu kabuklanma kısa sürede kendi kendine geçiyor. Asla kabukları koparmayın.
*Kaş aldırmak için kuaföre gidiyorsanız artık bu eziyetten de kurtulmuş oluyorsunuz. Kalıcı kaş makyajı pudralama işlemi sonrasında kaşlarda bozulma olamayacağı için korkmadan kendiniz alabilirsiniz.
*Kaş gerçek görünümüne 2. aşama dediğim rötuş aşamasından sonra kavuşuyormuş.

Butik Estetik Nişantaşı’nda bu işlemi 400 TL’ye yaptırabilirsiniz. 0212 296 88 87 numaralı telefondan ya da butikestetiknisantasi İnstagram hesabından bilgi alabilirsiniz.

Bu arada harika ipek kirpik yapıyorlar. Yakında bu uygulama hakkında da bir yazı gelecek.

1 Yorum
  • nihan

    Cevapla

    ne kadar doğal duruyor,söylemesen anlaşılmaz 🙂

Bir Yorum Yapın

Scroll Up