Kaşlara sarımsak sürmek kaş gürlestirir mi?

236 Okunma 0 Yorum
Kaşlara sarımsak sürmek kaş gürlestirir mi?

Kaşlara sarımsak sürmek kaş gürlestirir mi?

Kaş modellerinde yıllar içerisinde değişen moda anlayışı, bir incelen bir kalınlaşan kaşlar, yanlış kaş alımı, fazla kimyasal ürün kullanımı gibi sebeplerle kaşlarımızı döker ya da küstürürüz. Gün geçtikçe seyrelen kaşlar kabus haline gelir. Bir daha çıkmayan kaşlarımızın yerini birbirinden farklı yöntemlerle doldurmaya çalışırız ama asla eskisi gibi olmaz. Bu sorunu yaşayan hemen hemen herkesin duyduğu doğal kaş gürleştiren yöntem vardır. Kaşlara sarımsak sürmek bilinen en etkili ve doğal yöntemdir. Sarımsak, hem gürleştirmeye hem de kaşların sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Uygulaması da, çoğu yöntemin aksine, basit ve kolaydır.

Eğer sarımsak yöntemini denemek isterseniz, yapmanız gereken şey oldukça basittir. Bu işlem için iki diş sarımsak ve biraz sabır yeterli. İki diş sarımsağı iyice ezin ve kaşlarınıza sürüp 15 dakika civarında bekletin. Daha sonra bu işlemi haftada birkaç kere tekrarlayın.

Sarımsak, kıl köklerini besleyen, güçlendiren ve yoğunlaştıran özelliği sayesinde kaşlarınızın kısa zaman içerisinde daha gür çıkmasını sağlayacaktır.

Kaşa sarımsak yağı sürmek faydalı mı?

Kaş bakımınız ve kaşlarınızın gürleşmesi için sarımsaktan faydalanmaya karar verdiniz ancak sarımsak kokusu sizi rahatsız ediyorsa sarımsak yağı doğru bir tercih olacaktır. Aktardan alacağınız güvenilir bir marka sarımsak yağı, sizi yine gür kaşlara kavuşturur ama ben size daha organik, daha ulaşılabilir ve daha ekonomik olduğu için sarımsak yağı yerine sarımsak kullanmanızı tavsiye ederim.

Sarımsak dışında etkili olan kaş gürleştirme yöntemleri

Kaşlarınızı gürleştirmek için sarımsak kullanmak istemiyorsanız size farklı kaş gürleştirme yöntemlerinden de bahsetmek istiyorum. Etkileri kanıtlanmış bu yöntemlerden size uygun olanını tercih ederek harekete geçebilirsiniz.

Kaşa zeytinyağı sürmek
kaşa vazelin sürmek
kaşa hint yağı sürmek

0 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up