Kışın sağlıklı saçlar için 4 harika öneri

170 Okunma 0 Yorum
Kışın sağlıklı saçlar için 4 harika öneri
Kışın sağlıklı saçlar için 4 harika öneri

sağlıklı saçlar için – sevincarslanturk

Yaz aylarında deniz, kum ve güneş sebebi ile yıpranan saçlarımızı kışa hazırlamaya ne dersiniz? Yazın yeterince yıpranan saçlarımızı sonbaharda bakıma alarak kış döneminde kirli hava ve soğuk etkisi ile saçlarımızın sağlıklı görünümünü kaybetmesine hem de kötü etkilenmesine engel olmamız gerekiyor. Sağlıklı saçlar için kollarımızı sıvama zamanı. Kışın olumsuz etkilerinden saçlarımızı uzak tutmanın ipuçları sevincarslanturk.com‘da

İşte kışın parlak saçlar için uygulayabileceğiniz öneriler…

Saçlarınızı düzenli olarak yıkayın

Kış döneminde hava daha kirli olur. Kirli havanın saç derinize zarar vermemesi için saçlarınızı düzenli olarak yıkamalı. Sağlıklı saçlar için saçlarımızı kirden arındırmalı ve saç derimize nefes aldırmalıyız. Sadece saçınızı yıkarken suyun aşırı sıcak olmamasına özen gösterin.

Kepeğe karşı etkili bir şampuan seçin

Sağlıklı saçlar için sağlıklı saç derisine ihtiyacınız var. Sağlıklı saç derisi için kepeğe karşı etkili şampuan kullanmanız doğru bir karar olacaktır. Böylece saçınızın nem dengesini koruyarak daha sağlıklı bir görünüm elde edersiniz.

Islak saçla dışarı çıkmayın

Annelerimizin bize saçlarımız ıslakken dışarıya çıkmayı yasakladıklarını hatırlıyor musunuz? Ne kadar doğru bir kural! Kışın ıslak saç ile dışarıya çıkmak hem sağlığımız için kötü bir karar olur hem de ıslak saçla dışarı çıkmak saçlarımızın kırılmasına ve kopmasına sebep olur. Bu nedenle saçlarımızı mutlaka iyice kurutmamız gerekiyor. Saç kurutma makinesinden zarar görmemek için saçlarınızı kurutmadan önce mutlaka ısıya karşı koruyucu bir serum kullanmanız şart.

Saçınızı içten besleyin

Sağlıklı saçlar için saçınıza kullandığınız bakım ürünleri kadar saçın ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri de alması çok ama çok önemlidir. Protein, çinko, demir ve folik asit içeren besinler saçınız için büyük önem taşır. Bu tür besinler hem saçınızı besler ve güçlendirir hem de saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardım eder. Bu nedenle kış aylarında bol bol süt ve süt ürünleri, yeşil yapraklı sebzeler ve deniz ürünleri tüketmeniz gerekiyor. Unutmayın iyi beslenmek hem bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sağlığınız için hayati önem taşır hem de saçınız, cildinizi, tırnaklarınızı güçlü ve güzel kılar.

Kış aylarında kabaran saçlar ile derdiniz varsa kabaran saçlar için öneriler başlıklı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiey ediyorum.

0 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up