Kuru saçları nemlendirmek için doğal yöntem

327 Okunma 0 Yorum
Kuru saçları nemlendirmek için doğal yöntem

Kuru saçları nemlendirmek için doğal yöntem

Stres, düzensiz beslenme, vitaminsizlik, saç boyamak, saçları sık sık yıkamak, ısılı işlemler, bazı rahatsızlıklar, fazla kimyasal ürün kullanımı ve klorlu su gibi faktörler saçların kurumasına sebep olur. Kuru saç, cansız ve yıpranmış görünümün yanında kepek sorunu ve saç dökülmesi gibi sorunlarla karşılaşmanıza sebep olur. Bu nedenle daha büyük sorunlar ile karşılaşmadan kuru saçı tedavi etmek gerekir. Kuru saçın yeniden eski canlı ve sağlıklı görünümüne kavuşması için izlenebilecek en doğru yol doğal yöntemlerden faydalanmaktır. Saçlarımın uçları çok kuru. Ne yapmalıyım? diyorsanız birazdan bahsedeceğim doğal yöntemi mutlaka denemelisiniz.

Kuru saç uçlarını nemlendirmek için zeytinyağ nasıl kullanılır?

Kuru saçları nemlendirmek için en etkili yöntem mucize sıvı zeytinyağı kullanmaktır. Zeytinyağı içeriğinde bulunan E vitamini ve antioksidan etkisi sayesinde saçları yeniden yapılandırır ve onarır
Kuruyan saça eski nemini kazandırır, saçı güçlendirir ve canlandırır. Saçınızın boyuna yeterli gelecek miktarda zeytinyağını bir cezveye koyun ve biraz ısıtın. Ilık zeytinyağını saç derinize iyice yedirin. 5 dakika kadar masaj yapın ve yağı tüm saçınıza yedirin. Saçınızı streç film ile sarın ve bir gece bekletin. Sabah saçlarınızı her zaman yıkadığınız şekilde yıkayın. Bu uygulamayı haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz.

0 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up