Piercing Bakımı Nasıl Yapılır?

164 Okunma 0 Yorum
Piercing Bakımı Nasıl Yapılır?

Piercing Bakımı Nasıl Yapılır?

Hepimiz farklı ve kendimize özgün bir tarzımız olsun isteriz. Bunun için çoğumuzun tercih ettiği yöntemlerden biri piercinglerdir. Her ne kadar mükemmel görünseler de piercingler eğer gerektiği gibi bakılmazsa kabusa dönüşebilir. Eğer siz de piercing yaptırdıysanız ve nasıl bakım yapılacağı hakkında pek fikriniz yoksa gelin hep birlikte göz atalım. İşte adım adım piercing bakımı ;

1. Tabii ki temizlik

Piercinginizin mikrop kapmasını önlemek amaçlı temizlik en önemli şey. Piercinginizi düzenli aralıklarla anti bakteriyel sabunlarla ve soğuk suyla temizleyin. Gerekirse iltihap önleyici kremler kullanmanız da yardımcı olabilir.

2. Piercinginizle oynamayın!

Piercinginizle sık sık oynamak piercinginizin iltihap kapmasına ve kızarıp şişmesine neden olur. İyileşme sürecinden önce küpenizi çıkarmayın ve daha sonrasında da mümkün olduğunca az sıklıkta değiştirin. Piercinginize dokunduğunuz zaman ellerinizin temiz olmasına özen gösterin.

3.Piercinginizin olduğu bölgeye hassas davranın

Acımıyor olması iltihap kapmayacağı anlamına gelmez. Piercinginizin orada olduğunu unutmayın ve hassas olun. Sonuçta o da bir yara sayılır ve hem canınızı yakmaması hem de iltihap kapmaması açısından diğer bölgelerden daha hassas bir bakım gerektir.

*BONUS: Deldirmeyi düşünenler için küçük bir dipnot

Acı eşiğiniz düşükse ve kıkırdak gibi hassas bölgeleri deldirirken iki kere düşünün. Ayrıca daha önce deldirdiğiniz bir bölgeniz iltihap kapmışsa bakımını yapabileceğinizden emin olmadan deldirmeyin.

0 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up