Pirinç unu maskesi ile cilt beyazlatmak

315 Okunma 0 Yorum
Pirinç unu maskesi ile cilt beyazlatmak

Pirinç unu maskesi ile cilt beyazlatmak

Sivilce, akne, sivilce izleri, cilt lekeleri ve cilt tonunu açmak gibi amaçlarla Asya ülkelerinde kadınlar tarafından uzun yıllardır kullanılan pirinç unu maskesi, son zamanlarda Avrupa ülkelerinde de popüler oldu. Hazırlaması kolay, ekonomik ve çok ama çok etkili bir şekilde cilt tonu beyazlatan pirinç unu maskesi sayesinde cildiniz bebeksi yumuşaklıkta ve ışıl ışıl olacak.

Potasyum, azot, B1 vitamini, B2 vitamini, protein, kalsiyum, demir, fosfor bakımından zengin olan pirinç, cildinize gençlik ve güzelliğini geri kazandıracak. Uyguladığınız ilk andan itibaren etkisini gözle göreceğiniz pirinç unu maskesinin inanılmaz faydaları bulunuyor.

Pirinç unu maskesinin faydaları

Cildi güneş ışınlarının olumsuz etkilerine karşı korur.
Cilt tonunu 1-2 ton açar.
Cilt lekelerini tedavi eder.
Sivilce ve akne ile mücadele eder.
Ölü hücreleri ciltten uzaklaştırır.
Cilde nem kazandırır.
Cildi sıkılaştırarak, gözeneklerin ortadan kalkmasına yardım eder.
Düzenli uygulandığında yaşlanma belirtilerini hafifletir.
Peeling etkisi vardır.

Uygulaması bu kadar kolay olan pirinç unu maskesinin faydaları inanılmaz.

Pirinç unu maskesi tamamen doğal olduğu için her cilt tipi için uygundur ve istenilen sıklıkta uygulanabilir. Pirinç unu maskesinin birden çok hazırlama yöntemi vardır. Vaktiniz ya da malzemeniz yeterli değilse en pratik yöntem 3 çay kaşığı pirinç ununu 3 çay kaşığı su ile karıştırıp krem haline getirdikten sonra yüzünüze uygulamanız ve 20 dakika sonra ılık su ile yıkamanızdır.

Pirinç unu maskesi nasıl hazırlanır?

Malzemeler
2 yemek kaşığı pirinç unu
1 yemek kaşığı süt tozu
3 çay kaşığı zeytinyağı
su

Hazırlanışı
Pirinç unu, süt tozu ve zeytinyağını cam bir kasede karıştırın. Krem kıvamını alana kadar su ekleyin. Temizlenmiş cildinize sürün ve 20 dakika kurumasını bekleyin. Bekleme süresinin ardından ılık su ile yıkayın.

0 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up