Pişik kremi ile leke ve sivilce tedavisi

366 Okunma 1 Yorum
Pişik kremi ile leke ve sivilce tedavisi

Pişik kremi ile leke ve sivilce tedavisi

Cilt lekeleri ve sivilceler başınızı ağrıtıyor ve bugüne kadar bir çok yöntem denediniz ama başa çıkamadınız mı? O zaman bir de pişik kreminden faydalanın. Evet yanlış duymadınız! Bebekler için kullanılan pişik kremleri, cilt yenileyici ve tedavi edici özelliği ile kadınların da gözdesi olmaya başladı. Pişik kremi cilde iyi gelir mi? Pişik kremi ile leke gider mi? Pişik kremi ile sivilce tedavisi olur mu? sorularına sizler için yanıt aradım ve sizlerle paylaşmak istiyorum.

Pişik kremlerinin içeriğinde bol miktarda çinko oksit bulunuyor. Antibakteriyel özelliğe sahip olan çinko oksit, cildi koruyarak pişik oluşumunu önler ya da olabilecek tahrişlere karşı korur. Pişik kremlerinin içeriğinde bulunan çinko oksit cildi korur ve tedavi eder. Pişik kremleri aynı zamanda cildi yumuşatır ve yenilenmesine yardım eder. Cilt üzerinde oluşan yaraları iyileştirir. Bu özellikleri nedeniyle pişik kremi son zamanlarda biz kadınlarında sık sık kullandığı bir ürün olmaya başladı.

Pişik kremlerinin cilde faydaları nelerdir?

Cilt lekelerini yok eder.
siyah nokta ve sivilceleri geçirir.
Sivilce izlerini tedavi eder.
Ciltte oluşan kızarıklıkları geçirir.
cildi dış etkenlere karşı korur.
cildi yumuşatır.
Egzama, güneş yanığı gibi cilt problemlerine iyi gelir.

Pişik kremi yapısı nedeniyle kalın bir tabaka oluşturur. Bu nedenle pişik kremini gün içerisinde kullanmamanızı öneriyorum. En iyi uygulama şekli yatmadan önce cildi temizledikten sonra pişik kremi sürmek. Böylece cilt zaman içerisinde kendini yenileyecektir.

Piyasada satılan pişik kremlerinden her hangi bir tanesini alıp kullanabilirsiniz.

1 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up