Röportaj: A’dan Z’ye BH Naturel

85 Okunma 0 Yorum
Röportaj: A'dan Z'ye  BH Naturel
Röportaj: A'dan Z'ye  BH Naturel
Merhaba, BH Naturel ‘in yeni bir marka olduğunu biliyoruz. Markanın sektöre giriş macerasını kısaca aktarabilir misiniz?

Yaklaşık 3 yıl önce hobi amaçlı olarak kozmetik sektörüne giriş yaptık. 2 Yıl süren arge çalışmaları sonucu yoğun içerikli tedaviye yardımcı dermo kozmetik ürünler üretip yakın çevremize sunduk. Geri dönüşlerin çok iyi olduğunu görünce ürün gamımızı genişletip, profesyonel bir satış ekibi kurarak son 1 yıldır eczane raflarında yer alarak ürünlerimizi tüketiciye ulaştırmaya başladık. Bu süreçte dermatologlarında ürünlerimize büyük desteği olmuş olup, ürünlerimiz hasta reçetelerinde yer almaya başlamıştır. Bu süreç içerisinde piyasadan gelen olumlu talepler karşısında daha geniş kitlelere ulaşmak ve ürün gamımıza genişletmek amacıyla yeni bir marka yaratmamız gerektiğine inanarak çeşit sayısı daha fazla olan, daha geniş bir kitleye hitap edeceğine inandığımız BH NATUREL markalı ürünlerimizi hazırlayarak aralık 2014 tarihi itibariyle iç ve dış Pazar tüketicisinin beğenisine sunduk.


BH Naturel’in bir Elz Kozmetik markası olduğunu biliyorum. Elz Kozmetik bünyesinde başka hangi markalar var? BH Naturel’i diğerlerinden ayıran fark ?

ELZ Kozmetik bünyesinde 2 markamız var. QR DERMOKOZMETİK  ve  BH NATUREL . QR DERMOKOZMETİK  markamız bizim sektöre ilk sunduğumuz dermokozmetik ürünlerimizdir. BH NATUREL ise yeni çıkan ürün grubumuzun markasıdır. 2 Ürün grubuda ELZ kozmetik çatısı altında ve güvencesiyle üretiliyor olup, aralarındaki fark, QR DERMOKOZMETİK şu an için sadece eczane kanalında satılmakta, yeni markamız BH NATUREL ise daha zengin ürün çeşidiyle başta kuaför salonları, guzellik merkezleri, kozmetik mağazaları, zincir marketler kanalıyla, ayrıca network marketing sistemiyle elden satılarak daha geniş bir tüketici kitlesine ulaşmaktadır.

Temiz içerikli dermokozmetik ürünler her geçen gün artıyor. Tüketici olarak haliyle bizlerin de kafası karışıyor. Ürünün ya da markanın doğallık oranını nasıl anlayabiliriz? Bakmamız gereken analizler mevcut mu?

Kozmetik piyasası her geçen gün genişleyip büyüyen, aynı zamanda bir çok yerli ve ithal firmanın pazara girdiği zorlu bir sektör. Tüketici tercihini yaparken haklı olarak zorlanıyor. Bizim tüketicilere önerimiz mümkün olduğunca ürün alımlarında, ambalaj içeriklerini okumaları,ve firmaların web sitelerini üzerinden ürün analizlerini incelemeleridir. Doğal ürünleri diğer ürünlerden ayırmanın diğer bir farklı yönü ise, doğal ürünler renklendirici kullanılmadığı için ağırlıklı beyaz ve mat tonlu renklerde olurlar. Tüketicilerin farklı bir satın alma alışkanlığı da, ürünleri koklayarak almalarıdır. Aşırı yoğun aromatik kokulu ürünler, doğallıktan uzak olup, sonradan koku ilave edilmiş ürünlerdir.
Naturel çatısı altında bulunan ürünlere hangi analizler yapılıyor? Tüketici bu raporlara sitenizden ulaşabilirler mi?

ELZ  kozmetik çatısı altında bulunan BH NATUREL ve QR DERMOKOZMETİK markalarına ait tüm ürünlerimiz Avrupa da bulunan dünyaca saygın laboratuarlar tarafından dermotolojik ve alerjen testlerden geçirilmiş olup uygunluk belgeleri alınmıştır. Ayrıca ürünlerimiz T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI tarafından da verilen üretim izin belgelerine sahiptirler. Tüketicilerimiz bu belgelere web sitelerimiz üzerinden ulaşabilirler.

Ürün gruplarınız hakkında kısaca bilgi alabilir miyim?

Tamamıyla doğal içeriklerle hazırlanan, paraben ve formaldehit içermeyen ürünlerimiz

Saç bakım – cilt bakım – vücut bakım – anne/bebek bakım ve yüz/ayak/el bakım maskeleri olmak üzere 5 ana kategoride yer almaktadır. Tüketicilerimiz ürünleri detaylı incelemek adına www.bhnaturel.com web sitemizi ziyaret edebilirler.

Ürünlerinizi nasıl temin edebiliriz. Online satışta ödeme seçenekleri hakkında bilgi alabilir miyim?

Ürünlerimiz hızlı bir şekilde perakende satış noktalarında yer almaya başlamakla beraber temin süresini kısaltmak adına internet üzerinden www.bhnaturel.com veya www.elzkozmetik.com  online satış sitemiz üzerinden satın alınabilir. Online satışlarımızda banka havalesi – kapıda ödeme ve kredi kartıyla ödeme seçenekleri mevcuttur.

Müşterilerinize aynı zamanda satış ortağı olma kapılarını açıyorsunuz. Bu süreç nasıl işliyor? Sizin satış temsilciniz olmak isteyenler size nasıl ulaşabilirler?

Ürünlerimizi kullanan veya duyan müşterilerimiz bizimle çalışmak adına ciddi anlamda başvuruda bulunuyorlar. Amaçları indirimli ürün satın almak, ürünleri çevreleriyle paylaşarak kazanç elde etmektir. Bizde bu bağlamda bizimle çalışmak isteyen tüm tüketicilerimizi BH NATUREL ailesinin bir ferdi olmaya davet ediyoruz. Bunun için yapmaları gereken tek şey www.bhnaturel.com ve www.elzkozmetik.com web sitelerimizdeki üye/kayıt ol butonuna tıklamaları yada 0212.864 25 21 nolu telefondan bize ulaşmaları yeterlidir.
Eminim satış ortağınız olmayı isteyen pek çok kişi olacaktır. Onları bilgilendirmek adına satış temsilciliğinin kazanç sistemi hakkında bilgi verebilir misiniz?

BH NATUREL ailesine katılmak dolayısıyla satış ortağımız olmak isteyen tüketicilerimiz ilk olarak yukarda bahsettiğim sitelerimiz üzerinden üye/kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra, ilk siparişlerini vererek (ilk mal alımı 100 TL indirimli 75 TL) üyelikleri aktif hale getirilir.

Üyelerimiz Satış Temsilcimiz olarak tanımlanır.

Satış Temsilcilerimiz katalog ve internet fiyatlarımız üzerinden %25 kar elde ederler. Örnek: 200 TL sipariş verdiklerinde, bu tutar kendilerine 150TL olarak fatura edilir, aradaki 50 TL kar olarak kendilerine kalır.

Satış Temsilcimiz aylık olarak 1.000TL ve üzeri satışlarda %5 ilave prim

6 aylık 6.000TL ve üzeri satışlarda da aylık %5 prim dışında ilave %5 prim daha hak ederler.

Teşvik amacıyla Satış Temsilcilerimize sipariş ettikleri her ürün başına 1 TL prim ödenir.

Sisteme üye olan tüm Satış Temsilcilerimize bir özel şifre verilir. Üye Satış Temsilcimiz bu şifreyi çevresiyle paylaşarak tüketicilerin internet üzerinden alışveriş yapmalarına imkan verir. İnternet üzerinden alışveriş yapan bir tüketici ürünleri %10 iskontoyla satın alabilir. Temsilcimizde kendi şifresiyle yapılan tüm satışlar üzerinden %15 kar elde eder.

Bizim satış sistemimizde diğer firmalara göre olan farklılığımız; piramit sistemi yoktur. Herkes tek başına mustakil şekilde kar ortağı olur.Kimse kazancını başkasıyla paylaşmaz ve sınır konmaz.

Müşteri ve satış temsilcisi adaylarınıza söylemek istedikleriniz var mı?

Gerçek anlamda doğal içeriklerle hazırlanmış ürünlerimizi kullanarak, etkilerini kısa sürede görmek,

Ürünlerimiz çevreleriyle paylaşarak ciddi kazançlar elde etmek isteyen Yaş ve cinsiyet ayrımı olmadan işçi-memur-öğrenci-ev hanımı-emekli kısaca herkesi  BH NATUREL ailesine davet ediyoruz.

0 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up