Saç dökülmesine karşı en etkili maskeler

168 Okunma 0 Yorum
Saç dökülmesine karşı en etkili maskeler
Saç dökülmesine karşı en etkili maskeler

Saç dökülmesine karşı en etkili maskeler- Sendeincel

Kadın ve erkeklerin endişe veren kabusudur saç dökülmesi. Siz de saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız canınızı sıkmayın. Saç dökülmesini durduran tedaviler mevcut. Elbette saç dökülmesine karşı yöntemlerin çoğunun zaman alan ve oldukça pahalı yöntemler olduğunu söylemem gerek. Saç dökülmesi ile karşı karşıyaysanız ve engellemek için zaman ve bütçe ayırmak istemiyorsanız evde saç dökülmesini durduran yöntemlere başvurabilirsiniz. Evde hazırlanan ve saç dökülmesine karşı en etkili maskeler sizin için harika yöntemlerin başında gelebilir.

Saç dökülmesini durduran saç maskelerinin sihirli olmadığını unutmamak gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Saç dökülmesi mevsimsel olacağı gibi bir takım sağlık sorunları sebebiyle de meydana gelebilir. Saç dökülmenizin nedenini öğrenmek için mutlaka bir doktora başvurmanızı öneriyorum. Ayrıca saç dökülmesine karşı en etkili maskeler size mucize getirmez. Bir gecede saçlarınızda dökülmenin bıçak gibi kesilmeyeceğini ve yine ilk uygulamada saçlarınızın gürleşeceğini aklınızdan bile geçirmeyin. Saç dökülmesini durdurmak, beslenmeden bakıma kadar pek çok etkeni içerisinde barındıran komplike bir iştir. Bunlarla ilgili netleştiğimize göre artık saç dökülmesine karşı en etkili maskeler hakkında bilgi vermeye geçebilirim.

Saç maskesi uygulamanın püf noktaları

Saç dökülmesine karşı en etkili maskeler

* Tüm maskelerde olduğu gibi saç maskelerinde de olduğu gibi uygulama yapılacak bölgenin temiz olması gerekir.
* Maskenin saçlarının her yerine ulaştığından emin olun. Kökten uçlara kadar maske uygulayın ve sonrasında saçları topuz yaparak bir bone ile örtün.
* Saçlarınızı maskeden arındırmak için mutlaka soğuk su kullanın.
*Saçlarınızı durulayın, nemini alın ve kendi halinde kurumaya bırakın. Isılı işlemden uzak durun.

Saç dökülmesine karşı yumurta maskesi

Malzemeler
1 yumurta
1 su bardağı süt
2 yemek kaşığı limon suyu
2 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı
Yumurtayı iyice çırpın ve diğer malzemeleri ilave ederek tekrar karıştırın. Saçınızı tutamlara ayırın ve kökten uca kadar her yerine uygulayın. Saçınızı topuz yapın ve bone ile örtün. 20 dakika kadar bekleyin. Bekleme süresinin ardından saçlarınızı sadece bol su ile durulayın. Durulama sonrasında havlu ile saçın nemini alın ve kurumaya bırakın.

Saç dökülmesine karşı muz maskesi

Malzemeler
2 adet olgun muz
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı zeytinyağı
1 yemek kaşığı hindistancevizi yağı

Hazırlanışı
Muzu ezin ve bir kaseye aktarın. Diğer malzemeleri de ekleyerek kremsi bir kıvam alana kadar iyice karıştırın. Karışımı saç derinizden başlayarak tüm saçınıza uygulayın. Saçlarınızı topuz yapın ve bone ile örtün. 5 dakika kadar bekleyin ve bol ılık su ile saçlarınızı maskeden arındırın.

Dökülmeyi durduran yoğurt maskesi

Saç dökülmesine karşı en etkili maskeler arasında en sevdiklerimin arasında bulunan yoğurtlu saç maskesi, saçların hızlı uzamasına da yardımcı oluyor.

Malzemeler
1 su bardağı yoğurt
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı
Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Saç derinizden başlayarak saçlarınızın her yerine uygulayın. Toplayın ve bone ile örtün. 15 dakika kadar bekleyin ve bol soğuk su ile durulayın.

Saçlarınızın gürleşmesi için ayrıca Saç gürleştiren bıldırcın yumurtalı maske tarifine de bakabilirsiniz.

0 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up