Saç gürleştiren bıldırcın yumurtası maskesi

205 Okunma 1 Yorum
Saç gürleştiren bıldırcın yumurtası maskesi

Saç gürleştiren bıldırcın yumurtası maskesi

Yumurtanın sağlığımız ve güzelliğimiz için faydalarını hepimiz biliyoruz. Peki bıldırcın yumurtası? Saçlarımızı onarmak için çoğu zaman yumurtanın nimetlerinden faydalanıyoruz ancak size şiddetle bir de bıldırcın yumurtasını denemenizi öneriyorum. Tavuk yumurtasından 5 kat daha fazla fosfor, 8 kat daha fazla demir, 6 kat daha fazla B1 vitamini, 15 kat daha fazla B2 vitamini ve 9 kat daha fazla protein içeren bıldırcın yumurtası saçlarınızda harikalar yaratacak. Bugün sizlere saç gürleştirici maske tarifi vereceğim.

Faydaları saymakla bitmeyen bu minik mucize bıldırcın yumurtası sayseinde saçlarınız daha da gürleşecek ve sağlıkla parlayacak. Suna Dumankaya’nın tarifi olan Saç gürleştiren bıldırcın yumurtası maskesi hakkında detay paylaşmak istiyorum.

Saç gürleştiren bıldırcın yumurtası maskesi tarifi

Malzemeler

2 adet bıldırcın yumurtası
Yarım avakado
1 yemek kaşığı susam yağı

Hazırlanışı

Avakadonun kabuğunu soyun ve iyice ezin. İçerisine bıldırcın yumurtası ve susam yağını ekleyin. Karıştırmaya devam edin. Karışımı saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Saçlarınızı streç film ile sarın. Bu şekilde en az 2 saat bekleyin. Bekleme süresinin ardından saç tipinize uygun olan bir şampuan ile saçlarınızı temizleyin. Saç gürleştiren maskeyi haftada bir kere uygulayın. Kısa zaman içerisinde saçlarınız gürleşecek ve sağlıkla parlayacak.

1 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up