Saçların hızlı uzaması için hardal maskesi

230 Okunma 0 Yorum
Saçların hızlı uzaması için hardal maskesi

Saçların hızlı uzaması için hardal maskesi

Yavaş uzayan saçlarınız canınızı sıkıyorsa birazdan bahsedeceğim hızlı saç uzatan hardal maskesi tam size göre! Boyadan, işlemden yorulan, küsen saçlarınız varsa ya da her zaman yavaş uzayan saçlara sahipseniz doğal maskeler ve evde saç uzatan yöntemler denemenizi tavsiye ediyorum. Doğal yöntemlerle hazırlayacağınız saç uzatan maskeler hem saçınızın uzama hızını arttıracak hem de saçınızın daha sağlıklı uzamasını sağlayarak güzelliğinize güzellik katacak.

Saçlarınızın uzamasını istiyorsanız, saçınızı yıkarken sıcak su yerine ılık su tercih edin. Böylece saç kökleriniz rahatlayacak ve harekete geçerek daha hızlı uzayacak. Birazdan bahsedeceğim maskeyi düzenli olarak uygulayarak ve saçınızı ılık su ile yıkayarak kısa sürede daha sağlıklı, daha uzun ve daha gür saçlara sahip olacaksınız.

Saç uzatan hardal maskesi nasıl hazırlanır?
Malzemeler
1 yemek kaşığı toz hardal
2 yemek kaşığı zeytinyağı
1 adet yumurta
1 yemek kaşığı su

Hazırlanışı
Tüm malzemeleri karışım krem halini alana kadar karıştırın. Hazırladığınız karışımı masaj yaparak saç diplerinize iyice yedirin. Saçınızı streç film ya da bone yardımı ile sarın. 20 dakika kadar bekleyin. Bekleme süresinin ardından saçlarınızı ılık su ile her zaman yıkadığınız şekilde arındırın. Saçlarınızı canlandıran ve hızlı uzamasını sağlayan bu maskeyi haftada bir kere uygulayarak kısa sürede olumlu etkilerini alabilirsiniz.

Unutmayın saç derinizin masaja ciddi anlamda ihtiyacı var. Saç derinize her gün düzenli olarak en az 3 dakika kadar parmak uçlarınızla masaj yapın. Masaj sırasında argan yağı, zeytinyağı gibi bakım yağlarından da faydalanabilirsiniz.

0 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up