Saçlarınız Kışa Yenilmesin

413 Okunma 0 Yorum
Saçlarınız Kışa Yenilmesin

Saçlarınız Kışa Yenilmesin

Kış aylarında yağlı saçların daha çok yağlandığını, kuru saçların ise daha çok kuruyarak yıprandığını biliyor muydunuz? Deniz, güneş derken yaz aylarının etkilerinden yorgun düşen saçlarınız, kışa yenik düşmesin. Saçlarda kış bakımı nasıl olmalı, kış aylarında saça nasıl bakım yapmalı? Hepsini bu yazıda sizler için derledim

Kış aylarında ortam ısıtıcıları, rüzgar, soğuk hava, saçların uzun süre bere altında kapalı kalması gibi etkenler saçların yıpranmasına sebep olur. Bere altında havasız kalan yağlı saçlar daha çok yağlanır, ortam ısıtıcıların saçtaki nemi olumsuz etkilemesi ise kuru saçların çok daha fazla kurumasına sebep olur.

Cilt bakım ürünlerini kullanırken olduğu gibi mevsime ve saç tipimize uygun ürünler seçmek oldukça önem taşıyor.

Şampuan seçimi çok önemli

Saçlarınız Kışa YenilmesinBere ve şapka içinde havasız kalan saçları en fazla gün aşırı yıkamanız ve olumsuz çevresel faktörlerden arındırmanız gerekiyor. Her gün ya da gün aşırı yıkanan saçların zarar görmemesi için, temiz içerikli ve günlük kullanıma uygun bir marka seçmelisiniz. Size Tresan Sarımsak Onarıcı Bakım Şampuanı tavsiye edebilirim. Kokusuz, paraben ve gluten içermeyen şampuan, her saç tipi için günlük kullanıma uygun.

Saça nem kazandırın

Şampuanlama sonrasında Megallux tüm saç tipleri için geliştirilmiş lavanta özlü nemlendirici bakım kremini kullanabilirsiniz. Yine paraben ve renklendirici içermeyen ürün saçı ağırlaştırmadan nemlendiriyor ve kolay taranmasına yardımcı oluyor.

Boyalı saçlar yaz kış bakım ister

Saçlarınız Kışa YenilmesinBoyalı saçlar hem renk koruması için hem de işlem gördüğü için ayrı bir özen ister. Boyalı saçlara sahipseniz ve saçınız rengini korurken hızlı uzasın isterseniz Revox At Kuyruğu Bitki Özlü Renk Koruyucu Şampuan tercih edebilirsiniz. SLES ve paraben içermeyen şampuan, içeriğindeki bitki özleri ve tohum yağları sayesinde saçlarınızın nem kazanmasına yardımcı olacak.

Saçlara özel bakım zamanı

Saçlarınız Kışa YenilmesinSaçlarınızın sağlığını korumak için çoğu zaman şampuan ve saç kremi yeterli olmayacaktır. Özel bakım yağları ile sihirli dokunuş lazım. Saç dökülmesi, saç derisi problemleri, yıpranma ve kuruluk gibi saç problemlerini aşabilmek için bu amaca hizmet etmek için geliştirilmiş ve etkili ürünler bulunuyor. HC Complex tam da böyle bir ürün arayışı içerisinde olanlar için üretilmiş. Fazla macera aramaya gerek duymadan HC Complex ile saç bakımınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Haftada en az 2 kere saçınızı yıkamadan en az 45 dakika önce saçınıza sürün, bekleyin ve şampuan ile arındırın.

Keratin gücüne güvenin

Saçlarınız Kışa YenilmesinKeratin içeren ürünleri kullanmayı seviyor ve çevreme öneriyorum. Size de hem etkili hem de uygun fiyatlı olan Mojito Smart Keratin Saç Serumu önerebilirim. Saçınızı yıkadıktan sonra ıslak ya da nemli saça uygulamanız saçlarınızı gün boyu koruma altına alacaktır.

Benden şimdilik bu kadar. Yakın zamanda saç bakım maskeleri ve ısıya karşı koruyucu ürünler ile yine sizlerle olacağım.

Sevgiyle kalın.

0 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up