Sivilceler için muz kabuğu maskesi

198 Okunma 0 Yorum
Sivilceler için muz kabuğu maskesi

Sivilceler için muz kabuğu maskesi

Lezzeti ile herkes tarafından sevilen muzun faydaları herkes tarafından biliniyor. Peki ya muz kabuğunun faydalarını biliyor muydunuz? Meyvesini yedikten sonra çöpe attığımız muz kabuğunun aslında faydaları saymakla bitmiyor. Diş beyazlatmaktan, ayakkabı temizliğine kadar çeşitli faydaları bulunan muz kabuğunun cildimiz için de harikalar yarattığını söyleyebilirim. Düzenli uygulandığında muz kabuğu ile sivilceleri kurutmak mümkün. İşte muz kabuğu maskesi tarifi;

Muz kabuğu ile sivilcelerin tedavisi

Sivilce ile başı dertte olan ciltlerin belki de en zahmetsiz ve ekonomik yardımcısı olan muz kabuğundan faydalanarak sivilcesiz bir cilde merhaba diyebilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey muz kabuğu ve temizlenmiş bir cilt.

Gece yatmadan önce cildinizi uygun bir temizleyici ile temizleyin. Temizlediğiniz cildinizi, muz kabuğunun iç kısmı ile masaj yaparak ovalayın. Bu işlemi yaklaşık olarak 5 dakika sürdürün. Artık muz kabuğunu atabilirsiniz. Muz kabuğunun içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller cildinizi yatıştıracaktır. Yüzünüzü temizlemeden yatın ve sabah ılık su ile temizleyin. Bu işlemi haftada 3 kere tekrar ederseniz dilediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

0 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up