Yanan saç nasıl düzelir?

186 Okunma 1 Yorum
Yanan saç nasıl düzelir?

Yanan saç nasıl düzelir?

Sık sık saç rengi değiştirmek, kimyasal işlemler, ısılı işlemler, stres ve çevresel faktörler nedeni ile bazen saçlarımız aşırı yıpranır. Yıpranan saçta kırılmalar, kopmalar ve dökülmeler meydana gelir. Yıpranan saç acil olarak onarılmazsa bu durumu saçın yanması takip eder. Saçınız yandıysa keçe gibi bir görüntü oluşur. Yıkandığı zaman saç kurumaz, ıslakken hamur gibi bir şekil alır, lastik gibi uzar ve kuruduğu zaman kopmalar ve keçeleşme meydana gelir. Yanan saçın kurtarılması oldukça zordur. Peki yanan saç nasıl düzeltilir? Bu yazımızda tamamen kestirmeden yanan saçı düzeltmek ile ilgili bilgilere ulaşacaksınız.

Yanan saçı düzeltmek için ne yapmalı?

Saçınız yandıysa öncelikle size geçmiş olsun demek istiyorum. Yanan saçınızı düzeltmek için yapmanız gerekenler aslında çok basit. Yanan saçı düzeltmek için ilk olarak size sabır ve istikrar gerekecek.

* Saçınız yandıysa saçınızın ve saç derinizin iyileşmesi için hava almaya ihtiyacı olacak. Bu nedenle 4 ay kadar bir süre saçınızı boyadan uzak tutun. Isılı işlemleri olabildiğince azaltın ve kimyasal ürünlerden vazgeçin.

*Saçınızın kırıklarından ara ara kurtulmanız gerekecek. Bunun için ara ara saçınızı uçlardan kestirmeyi deneyebilirsiniz.

*Bu süreçte saçınıza keratin bakımı yapabilirsiniz. Yanan saça keratin yüklemesi yapmak uygun bir işlem olacaktır. Bunun için güvenilir bir kuaföre gidebilir ya da evde keratin bakımı yapabilirsiniz.

*Saçlarınızı sık sık yıkamaktan uzak durun. Yanan saç zor yağlanır bu nedenle mümkün olduğunca az yıkayın saçlarınızı.

*Mutlaka kaliteli bir saç kremi kullanın. Saç uçlarınıza bol miktarda krem uygulamayı unutmayın.

* Saçınızın şekil alması için föne ihtiyaç duyabilirsiniz. Fön çektireceğiniz zaman kuaförünüze saçınızın yandığını bu nedenle çok yüksek ısı kullanmaması gerektiğini mutlaka hatırlatın.

* Durulanma gerektirmeyen saç kremi, bakım yağı gibi ürünlerden faydalanmayı ihmal etmeyin.

*Saçınıza haftada en az bir kere yanan saç için maske uygulamayı unutmayın.

Yanan saç için yumurta maskesi

Malzemeler

1 adet yumurta
5 yemek kaşığı organik hindistancevizi yağı

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Karışımı temiz saçınızın her yerine sürün. Saç derinize 2 dakika süre boyunca masaj yapın. Saçlarınızı streç film ya da bone yardımı ile toplayın ve en az 30 dakika kadar bekleyin. Bekleme süresinin ardından saçınızı ılık su ile temizleyin. Bu maskeyi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

1 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up