Yanan saçlar için yumurta maskesi

306 Okunma 0 Yorum
Yanan saçlar için yumurta maskesi

Yanan saçlar için yumurta maskesi

Oryal ile saç açmak, saçları sık sık boyamak, ısılı işlemleri sık kullanmak, saçları fazla kimyasal işlemlere maruz bırakmak gibi sebepler nedeniyle saçlarımız yıpranır, kırılır, kurur ve en sonunda onarımı oldukça sıkıntılı bir süreç isteyecek şekilde yanar. Yanan saçları kurtarmak zordur ama imkansız değildir. Saçlarınız yandıysa bir süre boyadan ve ısılı işlemlerden uzak durun. Saçlarınızın dinlenmeye ihtiyacı olduğunu unutmayın. Saçlarınızın nefes alması için uçlarından kırıkları kestirin ve yanan saçlar için doğal maskeler yapmayı ihmal etmeyin.

Yumurta içeriğinde bulunan sülfür, protein, lesitin, biotin ve vitaminler sayesinde saçları besler, onarır ve dökülmesini önler. Saçın elektriklenmesi ve kabarmasının önüne geçer.

Yumurta içeriğinde C vitamini haricinde bütün vitaminleri barındırır. Çabuk bozulan bir besin olan yumurta bu özelliği sebebiyle hazır kozmetik ürünlerinin içeriğinde pek yer almaz. Yumurtanın saça faydalarından en iyi şekilde yararlanmak için en doğru yol evde yumurta maskesi hazırlamaktır.

Yanan saçlar için yumurta maskesi nasıl hazırlanır?

Yanan ve esnekliğini kaybeden saçlarınızı evde hazırlayacağınız yumurta maskesi sayesinde hayata döndürebilirsiniz. Yumurta maskesi ile saçlarınızı onarabilir, sağlıkla uzamasını sağlayabilir ve eski canlılığına kavuşturabilirsiniz.

Yumurta maskesi malzemeleri
1 yumurta
5 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı
Yağ ve yumurtayı iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı fırça yardımı ile saçlarınızın kökünden başlayarak her tarafına sürün. Saçı bone içine alın ve 30 dakika kadar bekletin. Bekleme süresinin ardından ılık su ile şampuanlayarak arındırın. Bu maskeyi 2 günde bir kere uyguladığınızda yanan saçı onarmak ve eski canlılığına kavuşturmak mümkün.

0 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up