Yumurta akı ile siyah nokta temizleme

203 Okunma 1 Yorum
Yumurta akı ile siyah nokta temizleme

Yumurta akı ile siyah nokta temizleme

Sofralarımızın protein kaynağı yumurtanın cildimiz için inanılmaz faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Cildi derinlemesine temizleyen, siyah noktalardan arındıran, sivilceler ile mücadele eden ve kırışıklıkları yok eden yumurta akı maskesi hazırlaması ve uygulaması en kolay olan maskelerden bir tanesidir. Yumurta akı yüksek oranda protein içerir. Yumurta akının yüksek protein içeriği, cildi uyarır ve hücrelerin yenilenme sürecini hızlandırır. Yumurta akı maskesi ile cildinizi yeniden yapılandırabilir ve ışıltılı bir cilt elde edebilirsiniz.

Yumurta akı ile siyah nokta temizlemek

Cilt gözeneklerinde yağ ve kirin birikmesi sonucu oluşan siyah noktalar temizlenmediğinde görüntüyü bozan sebeplerin başında gelir. Yumurta akı ile siyah noktaları temizleyebilir ve siyah noktalara sebep olan yağ ve kir birikmesinin önüne geçebilirsiniz. Gözenekleri derinlemesine temizleyen yumurta akı maskesi nasıl hazırlanır?

Malzemeler

1 adet yumurta akı

Hazırlanışı

Yumurta akını tahta bir kaşık yardımı ile iyice çırpın ve köpürtün. Köpüren yumurta akını göz çevresi hariç tüm cildinize sürün. Karışımı sürdüğünüz yere kağıt havlu yapıştırın. İşlem bittikten sonra 20 dakika kadar bekleyin. Bekleme süresinin ardından ağda çeker gibi kağıt havluyu çekin. Siyah noktaların cildinizi terk ettiğini göreceksiniz.

Siyah noktalar için yumurta akı maskesi tarifi

Yumurta akı ile siyah noktaları temizlemek için başka bir tarif daha vermek istiyorum.

Malzemeler

1 adet yumurta akı
1 yemek kaşığı toz şeker

Hazırlanışı

Yumurta akı ve şekeri bir kaseye koyun ve iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı siyah noktaların olduğu bölgelere tampon yaparak sürün. ortalama 20 dakika bekleyin. Bekleme süresinin ardından ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada 3 kere uygulayabilirsiniz.

1 Yorum

Bir Yorum Yapın

Scroll Up